קבלו הצעת מחיר חינם מעו''ד מומחה לטיפול ברשלנות רפואית שיניים

רשלנות רפואית שיניים

נפגעתם מרשלנות רפואית ברפואת שיניים? זקוקית לחוות דעת רשלנות רפואית שיניים? קבלו את המדריך המלא לתחום רשלנות רפואית שיניים.

רשלנות רפואית שיניים כל התשובות

הכתוב בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי

רשלנות רפואית היא המונח המשמש לתיאור מעשה רשלני של רופא, מנתח או ספק שירותי בריאות אחר.

רשלנות רפואית שיניים הינה המונח הזהה בתחום רפואת הפה. הנושא אינו לא מוגבל לרופאים ולמנתחים אלא כולל גם אחיות וצוות רפואי אחר.

רשלנות דנטלית היא סוג של רשלנות רפואית ברפואת שיניים המתייחסת לטיפול שיניים הניתן על ידי רופא שיניים.

זה יכול לכלול כל דבר, החל מאבחון שגוי ועד סתימה לא נכונה או עקירת שיניים.

באופן כללי רשלנות רפואית היא מונח משפטי המשמש בדרך כלל לתיאור מעשה רשלני של ספק רפואי במתן טיפול או טיפול עם נזק כתוצאה מכך למטופל.

מעשים אלו יכולים להתרחש בכל תחום ברפואה, כגון כירורגיה, רדיולוגיה, רפואת ילדים ומיילדות. הגורמים לרשלנות הרפואית עשויים להשתנות במהלך הטיפול, אך לרוב הם כרוכים בתקשורת שגויה בין הרופא למטופל או באבחון שגוי.

רשלנות רפואית הוא תופעה שכיחה, עם כ-8000-10000 מקרים בשנה במשרד הבריאות.

המונח "דיני רשלנות רפואית" משמש לרוב כקיצור לתיאור כל תחום המשפט הרפואי, לרבות דיני הנזיקין וכן כללים וחוקים רגולטוריים וחקיקתיים. 

מדובר בצורת אחריות אשר מאפשרת לתובע לתבוע צד אחר בגין נזקים הנובעים מפגיעה שנגרמה עקב מעשה הנזיקין של הנתבעים.

דיני רשלנות רפואית מתחלקים לשתי קטגוריות עיקריות: אלו הקשורות לספקי שירותי בריאות ומוסדות בריאות, ואלו הקשורות לתרופות ותרופות. 

רשלנות רפואית היא מונח משפטי המתייחס לרשלנות של איש מקצוע רפואי או צוות רפואי הגורמת לפציעה פגיעה או מוות למטופל.

תחום רפואת השיניים הינו אחד מהתחומים בהם קיימות תביעות רבות כנגד רשלנות או טעות של רופא שיניים או מרפאת שיניים בגין נזק שנגרם למטופל.

רשלנות רפואית נחשבת בדרך כלל לאחד מתחומי המשפט המסוכנים והיקרים ביותר למרות שבמרבית תביעות הרשלנות הרפואית בשיניים הלקוח משלם רק אחוזים מהסכום שנפסק בסיום ההליך. עם זאת מרבית עורכי הדין העוסקים ברשלנות רפואית בשיניים מבקשי- מהלקוח לממן את חוות הדעת הרפואיות.

במרבית המקרים הקושי המשפטי הינו להוכיח שנעשתה טעות על ידי רופא, אחות או איש מקצוע רפואי אחר במזיד או בשוגג. וכמובן יש צורך להוכיח את הנזק שנעשה לשיניים או לחולה ואת הקשר בין הטיפול לנזק.

ייתכן והתובע יצטרך להביא ראיות לכך שנפגעו מהטעות וכי לא היו נפגעים לולא הייתה הטעות. הקדמה: רשלנות רפואית היא מונח משפטי המתייחס לרשלנות של איש מקצוע רפואי, הגורמת לפציעה או מוות למטופל. רשלנות רפואית נחשבת בדרך כלל לאחד מתחומי המשפט המסוכנים והיקרים ביותר. זה יכול להיות קשה לתובעים (אלה שתובעים) להוכיח שנפלה טעות על ידי רופא, אחות או איש מקצוע רפואי אחר. התובעים עשויים להזדקק להוכחה לכך שהם נפגעו מהטעות ולא היו נפגעים אילולא התרחשה.

צורה זו של תביעה משפטית עשויה להתבסס על מקרים בהם רופא לא עשה את הדרוש על מנת למנוע פציעה או מוות. א

בראש ובראשונה יש להבין את הקשר בין טיפול השיניים לבין התוצאה ו\או הנזק שנוצר למטופל.

במידה ואכן יש עילת תביעה טובה בגין רשלנות בשיניים יש לאתר עורך דין המתמחה בתחום להגשת תביעה נגד רופא השיניים והמרפאה.

קיימות עילות תביעה רבות   יש הרבה דברים שצריך לקחת בחשבון ולהתייחס אליהם כשתובעים על רשלנות בשיניים. ישנם גורמים רבים ושונים שיש לשקול לפני נקיטת הליכים משפטיים.

לדוגמה, אם למטופל היה ביטוח או כסף בבנק. האם רופא השיניים או מרפאת השיניים חרגו מתחום הטיפול הסביר בשיניים של המטופל. עד כמה היה מורכב הטיפול והאם לרופא הספציפי יש מומחיות בתחום?

 גורם נוסף שחשוב לתת עליו את הדעת הינו הוא עד כמה הייתה הפציעה חמורה וכמה זמן לקח להם להחלים ממנה.

רשלנות דנטלית או רשלנות רפואית שיניים כפי שהיא מוכרת בישראל הינה למעשה מתן שירותים נחותים למטופל בכוונה או ברשלנות כאשר היה צריך לספק לו שירותים טובים יותר וכן כאשר נוצר למטופל נזק בעקבות הטיפול הרשלני.

שאלת הנזק תהיה שאלה משמעותית בבית המשפט במקרים של תביעת נזיקין על רשלנות רפואית רופא שיניים.

חשוב לציין כי תפקידו של רופא השיניים אינו להרוויח, אלא להעניק טיפול שיניים איכותי ואם הוא כשל בזאת יש לבדוק את הסיבה ובמידה ונוצר נזק לשיניים ניתן כאמור להגיש תביעת נזיקין באמצעות עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית ברפואת שיניים. 

מוכן לדבר
עם עו''ד המתמחה ברשלנות בשיניים?